BlogZeytinyağı İle Saç Bakımı

post img
Çar, Eyl 11

Zeytinyağı İle  Saç Bakımı

Zeytinyağının sadece bir gıda ürünü olduğunu düşünüyorsanız,yanılıyorsunuz. Cilt bakımından,ilaç yapımına kadar bir çok alanda kullanılan zeytinyağının saç bakımında nasıl kullanıldığına değinmek istiyoruz.Zeytinyağının Saçlarımızla her uğraştığımızda aslında onlardan biraz daha sağlığını alıp götürüyoruz. Her boyama, her kurutma, her klorlu havuz macerası saçlarımızı yoruyor orası kesin. Bunlar dış etkenler, bir de üzerine içerden yapılan etkiler var ki onlar daha da önemli.

Diyet, stres, tıbbi durumlar ve alınan ilaçlar, hormonal değişiklikler ve vitamin, mineral eksiklikleri saçlarınızı da etkileyebilir. Özel ve doğal tedavileri kullanarak siz de bunu içten destekleyebilirsiniz. Çok fazla saç bakım kremi var piyasada ama maalesef çoğu bol miktarda kimyasal madde içeriyor. Başta saçlarınızı güzelleştirebilir ve size kendinizi harika hissettirebilir. Bununla birlikte, zamanla bu geleneksel saç bakımları saç dökülmesine ve kuru saçlara neden olabilecek olumsuz çevresel etkilere neden olacak.

Düzenli olarak bir saç bakımı uygulamak, hasar görmüş saçları, bölünmüş uçları onarmaya yardımcı olabilir. Aslında harika olan doğal bakımları evde yapabilmeniz ve mutfak dolabınızdaki malzemeleri kolaylıkla kullanabilmeniz. En sevdiğim seçeneklerden biri zeytinyağı ile hazırlanan saç bakım yöntemidir. Bu tip bakımlar saçları parlatır, canlandırır ve sağlıklı uzamasını sağlar. Kendiniz nasıl yapacağınızı ve neden bu kadar harika bir fikir olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Zeytinyağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Saçları tedavi etmek için zeytinyağı kullanmak yeni bir buluş değil. Yüzyıllardır parlaklık, yumuşaklık, dolgunluk ve hatta saçları güçlendirmek için kullanılmıştır. Oleik asit, palmitik asit ve skualen gibi bazı temel bileşenleri içerir. Bunların hepsi yumuşatıcılar, saçları yumuşatan bileşiklerdir.

Başlamak için zeytinyağını küçük bir kap veya cam kavanoz içine dökün. Sonra biberiye, lavanta ve limon otu yağlarını ekleyin. Bu yağlar saçlar için mükemmel işleyen yağlardır. Sadece zeytinyağını kullanarak durumunuzu değiştirebilirsiniz, ancak bu uçucu yağları ilave etmek saç bakımının doğal anlamda kalitesini daha da artırır:

• Biberiye yağı saç yumuşatmak için ideal bir seçimdir. Hücresel metabolizmayı arttırarak saç uzaması ve kalınlaşmasında yardımcı olur.
• Lavanta yağı, antimikrobiyal özelliklere sahiptir, kuru saçları nemlendirir, stresin ortadan kaldırılmasına yardımcı olur ve bu da genel olarak saç büyümesini ve sağlıklı saçları uyarabilir.
• Limon otu yağı kafa derisini iyileştirme ve saç foliküllerini güçlendirme becerisi göz önüne alındığında harika bir katkıdır.

Zeytinyağı Bakımı Saçlara Güç Verir ve Fark Yaratır

Zeytinyağlı saç bakımını kuru ve cansız saçlarınıza köklerinden başlayarak saçlarınızın ucuna doğru uygulayınız. Saçın iyice kaplanmış olduğundan emin olun. Daha sonra saçları sıcak bir havluyla sarın. Zeytinyağı tedavisini saçınızda 30-40 dakika bırakın. Durulayın.

Biberiye ve Lavanta Yağlı Zeytinyağı Saç Bakımı

Yapım Süresi: 3 Dakika
Miktar: 4–5 şampuan kadar, saç uzunluğuna göre değişebilir.

Malzemeler:
• 120 gram Olivkoy organik soğuk sıkım saf zeytinyağı
• 10 damla biberiye yağı
• 10 damla lavanta yağı
• 3 damla limonotu yağı

Yapılışı:
1 Önce zeytinyağını bir cam kavanoza koyun.
2 Üzerine biberiye, lavanta ve limonotu yağını ekleyerek iyice karıştırın.
3 Kapağını kapatın ve bir akşam bekletin.

Olivkoy Sızma Zeytinyağı © 2019 | Tasarım ve Yazılım :® Erginyazilim.com