BlogZeytinyağının Çocuk Gelişimine Etkileri

post img
Cum, Tem 19

Zeytinyağının çocuk beyin gelişimindeki etkileri üzerine güzel bir haberi paylaşmak istiyoruz.Bu konuda araştırmalar yapmış Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın'a ait haberin detayları şu şekildedir;
Zeytinyağının çocuklarının gelişimi için çok faydalı olduğunu belirten Fizyolog Prof. Dr. Nazan Uysal Harzadın, her gün annelerin çocuklarına bir kaşık zeytinyağı içermelerinin çok faydalı olduğunu söyledi.Zeytinyağının insan sağlığı için faydalarının bilindiğini anlatan Prof. Harzadın, soğuk sıkım zeytinyağının çocuklarda öğrenme kabiliyetini artırdığını söyledi ve zeytinyağını annelerin şiddetle kullanmalarını önererek şunları söyledi:

“Son yaptığımız deneyde soğuk sıkım zeytinyağının, yüksek polifenollü zeytinyağının deney hayvanlarının öğrenme, bellek kapasitesini artırdığını, ankisite düzeylerini azalttığını bulduk.Zeytinyağının tüm vücudumuza olumlu etkilerini zaten biliyorduk. Ama, biz beyne etkilerini, beyin gelişimine etkilerini araştırdık bu son çalışmamızda. Beyni olumlu etkiliyor. Çocukların beyin gelişimini olumlu etkiliyor. Öğrenme bellek kapasitesini arttırıyor.Ben, bütün annelere her gün soğuk sıkım zeytinyağını çocuklarına ve kendilerine vermelerini öneriyorum. Her gün bir kaşık zeytinyağı beyin gelişimi için son derece faydalı. Çocuklar daha iyi öğrenecektir. Daha iyi hatırlayacaklardır. Okul başarısını da etkileyecektir bu durum.”

Hem kendi sağlığınız hem de çocuğunuz sağlıklı gelişimi için düzenli zeytinyağı tüketmeyi ihmal etmeyin.

Olivkoy Sızma Zeytinyağı © 2019 | Tasarım ve Yazılım :® Erginyazilim.com