×

Kazdağı'nın Üstün Lezzetli Zeytinyağı; Olivkoy

MENU
0532 177 7383
Bir tık uzağınızdayız.
 • Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)
 • Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)
Resmi Büyüt
Ürün Kodu: EH5LT
Stok Durumu: 2-3 Gün

Olivkoy Erken Hasat Soğuk Sıkım Zeytinyağı (5lt)

230,00TL
Kazdağı'nın eteklerinde,Çanakkale'de kendi bahçelerimizde,Ekim ayında hasat ettiğimiz yeşil zeytin tanelerinin sıkılması ile elde ettiğimiz erken hasat natürel sızma zeytinyağı. Zeytinyağımızın yapısında bulunan minör bileşenlerden oleuropein,bu yağa belli bir oranda acımsılık ve yakıcılık verir. Domates sapı,çağla,çimen ya da vanilyamsı hoş bir aroması vardır. Bu ürünümüzde kuzey ege yöresinin hafifliği ve hissedilir zeytin aroması belirgindir. Ekim ayında yeşil zeytin tanelerini sıkarak üretiyoruz. Yüksek oranda polifenol ve minör bileşen içeren Olivkoy erken hasat sızma zeytinğımız vurgulu meyvemsi tadının yanında içerdiği faydalı bileşenler sayesinde sağlığınıza büyük değer katacaktır. Zeytin Bakkal olarak sizleri üstün lezzetlerimizle buluşturmaya devam ediyoruz..
-+

 • Açıklama
 • Yorumlar (7)
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
 • Ürün Detayları
 • Açıklama

  Olivkoy Erken Hasat Naturel Soğuk Sızma Zeytinyağı (5litre)
  Kaz Dağları eteklerinden,Küçükkuyu'dan... Türkiye'nin üstün lezzetli zeytinyağı...

  Erken hasat sızma zeytinyağımız Ekim ayı mahsülü.İlk Hasat Yeşil Zeytin Sızması, 2019 - 2020 sezonunda üretilmiştir.

  Ekim ayının ortalarında zeytinler henüz yeşil iken erken hasat döneminde özenle yere değmeden toplanır, delikli kasalarda fabrikamıza,bekletilmeden taşınır. Aynı gün içinde fabrikaya götürülen zeytinlerimiz sıkıma alınır. Aynı gün içinde sıkım yapılması ve kasalarla nakliyat,kızışma kaynaklı ağır koku oluşmasını önler.Böylelikle zeytin meyvesinin tadı daha temiz bir şekilde hissedilir.  

  28 C altında minimum su ilavesi ile iki fazlı sistemlerde Soğuk Sıkım (Cold Press) tekniği ile zeytinyağlarımız üretilir. Böyle üretim sonucunda, sağlık için yararlı olan vitaminler ve bio fenoller en üst seviyede korunur.  

  Sıkımı yapılan zeytinyağlarımız, çelik krom tanklarımızın bulunduğu alanda muhafaza edilir.

  Yeşil zeytin tanelerimiz Edremit Yaağlık cinsi ağaçlarımızdan hasat edilir. Bu zeytinlerden elde ettiğimiz zeytinyağının meyvemsi aroması belirgindir. Zeytin meyvesinden gelen fenol bileşenlerin ve antioksidanların etkisi ile dil üzerinde yoğun hissedilir acımsı tat ve genizde yakıcılık oluşur. Zeytinyağımızda, sağlığımızın bekçiliğini yapan E vitamini , bio fenoller, antioksidan vb değerler en yüksek seviyedir. 

  Ana yemeklerde kullanabileceğiniz gibi,sabah kahvaltılarında çiğ olarak tüketilmesi (içme), salatada ve mezelerde, pilavda ,ekmek , pizza, et marine ederken veya ızgara balık üstüne çiğ dökerek kullanımı tavsiye edilir. 

  Kazdağı'nın şifası soğuk sıkım erken hasat zeytinyağımızı afiyetle tüketin,şifa olsun...

  Çanakkale Küçükkuyu'dan sevgilerimizle.

 • Yorumlar (7)

  7 yorum
  Yorum Yap
  Not: HTML'e dönüştürülmez!
 • Etiketler
 • Sipariş Bilgileri
  Kargo ve Teslimat
  Siparişiniz, çalışmış olduğumuz kargo firması tarafından ortalama 2 iş gününde yurt içi ve yurt dışı teslim edilmektedir.
  Ödeme Metodları
  Kredi kartı (3D Secure), EFT/Havale, Kapıda ödeme seçenekleri ile güvenli ve kolay sipariş verebilirsiniz.
 • Ürün Detayları
  Uzunluk Birimi : Santimetre
  Uzunluk : 0
  Genişlik : 0
  Yükseklik : 0
  Ağırlık Birimi : Kilogram
  Ağırlık : 0

Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.

Whatsapp Destek