×

Türkiye'nin Üstün Lezzetli Zeytinyağı

MENU
0532 177 7383
Bir tık uzağınızdayız.

Hakkımızda

Olivkoy Zeytinyağı Kimdir ? Neden Olivkoy Zeytinyağı ?

İnsan sağlığının gıda ile tehdit edildiği, işlenmiş gıdalar yoluyla birçok ölümcül hastalığın yaygınlaştığı bir dönemde doğal gıdanın ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Bu yüzden tohumumuzu,toprağımızı ve doğayı koruyarak üretiyoruz. Dünyada oksijen yoğunluğunun en yüksek olduğu topraklarda. Kazdağı'nda.


Resmi kayıtlara göre 1832 yılından beri Çanakkale'nin Ayvacık İlçesine bağlı Çetmibaşı köyündeyiz,200 yıla yakındır bu topraklarda zeytin ağacı işimiz,gücümüz oldu.

Bu topraklardaki bahçelerimizde,bazı ağaçlarımızın yaşını ve kimin eli ile dikildiğini tespit edemedik. Yüzlerce senedir nesiller gölgesinde büyüdü bu kadim ağacın.

Cenneten bir köşe olan Küçükkuyu'da 90 dönüm arazimizde,1300 ağacımızla devam eden üretim sürecimize yeni bahçeler katarak devam ediyoruz. Alınteriyle üretmenin tarifsiz onurunu ve gururunu yaşıyoruz.


Geçmişten gelen tecrübelerimizi güncel eğitimlerle destekleyerek zeytini ve zeytinyağını çok daha yakından tanıyoruz. 'Zeytinyağı sağlıklıdır.' sloganının arkasındaki nedenleri araştırıp, günbegün kendimizi yeniliyoruz. Amacımız;bilinçli üretmek ve bilinçli tüketime destek vermek.
Dünyada oksijen yoğunluğunun en yüksek olduğu ikinci bölgesi Kazdağı'nda ürettiğimiz soğuk sıkım zeytinyağı çeşitlerimiz ile sağlığınızı koruyoruz.


Kökleri geçmişe dayanan ancak bu zamana kadar bir isim vermediğimiz zeytin ile serüvenimize 2017 yılında Olivkoy adını verdik. Olivkoy Soğuk sıkım natürel sızma zeytinyağı çeşitlerimizle birçok ailenin sofrasına lezzet,sağlığına değer kattık. Olivkoy'la beraber gördük ki aslında zeytine dair paylaşacabileceğimiz çok şey var. Sonra ailemizi Zeytin Bakkal ile büyütmeye karar verdik. Bu isim altında zeytinyağı çeşitlerimize ek olarak zeytin çeşitleri,zeytinyağı sabunu,zeytin ağacından el emeği göz nuru ahşap objeler üretip, satışa sunduk. 


"Zeytine dair her şey! Küçükkuyu'dan" diyerek yola çıktık. Bu kadim ağaca dair ne varsa tecrübemizle sizlerle paylaşacağız.

Doğayla aranızda köprü olup doğal ürünlerimizi sizlerle buluşturacağız ya da isterseniz direkt doğaya ve doğala dokunmanıza destek vereceğiz.

Nesillerdir devam eden zeytinyağı üretimimiz 2016 yılında Olivkoy Zeytinyağı markamızla,yani artık bir isimle size ulaşmaya başladı. Dört yıldır hayatına devam eden devam eden markamız gelecek nesillere bırakacağımız mirasımız.

Sevgiyle


Whatsapp Destek

Destek Taleplerinizi Bekliyoruz.